کفسابی | پارسیان راپل

کفسابی و سنگسابی

کفسابی چیست؟

کفسابی و سنگسابی شامل مجموعه اقدامات و کرهایی می باشد که موجب از بین بردن آلودگی ها و جرم ها از سنگ های کف ساختمان می شود. چنانچه محل کار یا زندگی شما قدیمی و کهنه باشد امکان دارد خدمات کفسابی و سنگسابی را بکار برده باشید. احتمالا از خودتان بپرسید ضرورت بکارگیری از این خدمات چیست و چه تاثیری دارد؟

قسمت های متنوع یک آپارتمان از جمله کف پس از طی چندین سال تحت تاثیر عوامل متعددی نظیر وضعیت آب و هوایی، آلاینده های محیطی، گرد و خاک و… دستخوش فرسوده شدن و تغییر شکل می شوند و اصلا زیبایی و جذابیت قبل را نخواهند داشت.

در این شرایط امکان دارد راه حل های متنوعی نظیر عوض کردن کفپوش به فکر شما برسد ولی پس از کمی وارسی به این نتیجه می رسید که انجام این امور احتیاج به اتلاف هزینه و وقت خیلی زیادی دارد. بدین جهت لازم است بهترین شیوه را جهت تعمیر آن انتخاب کنید ولی به چه صورت می توان این عمل را انجام داد؟

چنانچه تمایل دارد شکل کفپوش ساختمان خود را با حداقل زمان و هزینه همانند روز اول پاکیزه، زیبا، براق و … نمایید بهتر است حتما از خدمات کفسابی و سنگسابی استفاده نمایید. در این مطلب قصد داریم در خصوص مزایا بکارگیری از این روش کفسابی و سنگسابی، عوامل موثر بر قیمت آنها، کاربرد و انواع دستگاه های مورد نیاز برای این عمل مطالبی مهم را در اختیار شما بگذاریم پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از کفسابی و سنگسابی

در این بخش از مطلب قصد داریم در خصوص مزایای کفسابی و سنگسابی مطالبی را در اختیار شما بگذاریم:

•کفسابی و هم تراز شدن سنگ ها

 روش کفسابی و سنگسابی سبب هم تراز و هم سطح شدن سنگ ها و سایر مواد و مصالح بکار برده شده در کف می شود. همچنین این کار سبب بالا رفتن ماندگاری مصالح کف می شود.

•صرفه جویی در هزینه ها

مزیت بالا یعنی هم تراز شدن سنگ ها، سبب می شود که هر نوع لقی و متعادل نبودن سنگ ها یا هر گونه مصالح از بین برود. این موضوع تنها مزیتی که داشته این است که از ایجاد هر نوع مسئله در خصوص با کف ممانعت می کند که این امر باعث می شود مالک خانه از اتلاف هزینه های اضافی جهت تعمیرات احتمالی معاف شود و در نهایت باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود.

•افزایش زیبایی کف ساختمان

استفاده از روش کفسابی و سنگسابی تنها برای موارد گفته شده در بالا نیست. بلکی یکی از فواید این عمل زیبا تر شدن هر چه بیشتر کف می باشد. این روش هر نوع مواد چسبیده شده به کف من جمله سیمان و چسب را که نمی توان با ابزار های دیگر از بین برد می توان با روش کفسابی و سنگسابی کاملا از بین برد. این روش افزون بر پاکسازی کف سبب نو شدن آن هم می شود. این نو شدن با درخشان شدن کف همراه است در این صورت می توان درخشان شدن کف را یک مزیت به شمار آورد.

با ملاحظه به موارد ذکر شده باید گفت که افرادی که پیش از فروش آپارتمان خود می خواهند به نو کردن آن بپردازند بایستی کفسابی و سنگسابی را نیز مدنظر قرار دهند اغلب برای نوسازی کف آپارتمان به عوض کردن سنگ، سرامیک و … نیست بلکه می توان با بکارگیری از کفسابی و سنگسابی و صرف هزینه و وقت خیلی کمتر تازگی را به ساختمان خود به ارمغان آورد.

کاربردهای کفسابی و سنگسابی

به مرور زمان مخصوصا در نواحی پر تردد نظیر پاساژ ها، مجتمع های تجاری، اداری و مسکونی سنگ دستخوش پستی و بلندی می شود یا اینکه به علت آلودگی ها و گرد و خاک تیره می شود. در این شرایط است که خدمات کفسابی و سنگسابی بسیار خود را نشان داده و می تواند به بهسازی ظاهر و عمر و ماندگاری سنگ کمک بسزایی نماید. فرقی ندارد نوع و جنس سنگ از چه باشد بلکه سنگسابی برای اقسام سطوح و اقسام سنگ هایی که در نواحی پر تردد دستخوش صدمه شده اند انجام می شود. به صورت مختصر می توان بیان کرد که این عمل برای موارد زیر کاملا کاربردی است:

•برطرف نمودن ناصافی و پستی و بلندی های سنگ

•برطرف نمودن جای لکه های اسیدی نظیر سرکه و آبلیمو

•بازسازی محوطه خالی میان سنگ ها

•بازسازی سوراخ های اعمال شده درون سنگ

•برطرف نمودن آلودگی ها و لایه تیره بر روی سنگ

•بازسازی سنگ های قدیمی و شکسته

عوامل موثر بر قیمت کفسابی و سنگسابی

قیمت اجرای خدمات سنگسابی وابسته به عوامل های بسیار مختلفی دارد که باید همانند خدمات نماشویی توسط کارشناسان برسی و سپس تعیین قیمت شود. معمولا عوامل متنوعی بر قیمت کفسابی و سنگسابی تاثیر می گذارند. هرچه سطح کثیف تر باشد زمان بیشتری هم جهت تمیزی آن نیاز است و طبیعتا در قیاس با سطح هایی که تا حدی تمیز هستند قیمت ها متغیر تر است. یکی از عواملی که بر قیمت کفسابی تاثیر می گذارد این است که کفسابی قبلی کی انجام گرفته است اما بایستی این مسئله را نیز مدنظر قرار داد که می تواند در کم کردن هزینه ها اثربخش باشد زیرا که بعضی از عیب و نقص ها سنگ را برطرف نموده است.

مقدار مساحت می تواند از دیگر عوامل موثر بر قیمت کفسابی و سنگسابی باشد زیرا که هر چه متراژ انجام کار بیشتر باشد هزینه ها هم مسلما بیشتر می باشند.

خدمات کفسابی در تهران

با استفاده از خدمات کفسابی در تهران می توان علاوه بر رفع مسائل، عیوب و نواقص سنگ، زیبایی مجدد را به آنها برگرداند. کفسابی و سنگسابی ماندگاری و دوام سنگ را هم بیشتر می کند و شستن کف سازه را راحت تر می کند. با ملاحظه به پیشرفته شدن سیستم های مورد نظر کفسابی در تهران در حال حاضر این روش برای اقسام سنگ ها و فضا های متنوع مقدور شده است.

خدمات متنوع شرکت های معتبر کفسابی و نماشویی

شرکت های معتبر با در دسترس داشتن نیرو های کار حرفه ای و متخصص قادر به اعمال اقسام خدمات کفسابی و نماشویی ساختمان های شما با بیشترین سطح کیفی و حداقل زمان ممکن می باشد و زیبایی و جذابیت حقیقی را به ساختمان های شما برمیگرداند. نمای خارجی سازه نه فقط از لحاظ زیبایی برای سازه حائز اهمیت است بلکه روی زیبا سازی شهر هم اثر گذار می باشد افزون بر نماشویی کفسابی هم می تواند تاثیر زیادی در زیبایی ساختمان داشته باشد. موسسات معتبر با استفاده از سیستم ها و روش های روز دنیا می توانند زیبایی را به ساختمان شما هدیه دهند.

کفسابی سنگ چگونه است؟

 معمولا به از بین بردن یک لایه باریک از روی سنگ کفسابی سنگ گفته می شود. همواره افرادی که این عمل را انجام می دهند جهت دستیابی به کفی درخشان، یکدست حدود ۸ الی ۹ بار کف سازه را ساب می زنند. این روش سیستم ها و لوازم ویژه به خود را دارد و به این راحتی نمی شود یک لایه از سنگ را بی آنکه به کف سازه آسیب بزند برداشت.

مراحل انجام کفسابی ساختمان

کفسابی و سنگسابی ساختمان در چندین مرحله متنوع انجام می گیرد که چنانچه این مراحل به صورت مطلوبی انجام گیرد برآیند ایده آل و مناسبی به دست خواهید آورد. در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم این مراحل دارای چه قسمت هایی است:

•نخستین مرحله جهت عمل کفسابی ساختمان، ساب زدن بخش مدنظر با لقمه ویژه می باشد که برای این سطوح شماره ۴۶ می باشد که جهت هم سطح کردن سنگ ها و برطرف نمودن ناصافی ها، پست و بلندی ها بکار برده می شود.

در مرحله دوم ساب زدن با لقمه ۶۰ صورت می گیرد که برای پر کردن فضای خالی میان سنگ ها و برطرف نمودن دیگر مسائل و مشکلات سنگ بکار برده می شود.

در وهله بعد کفسابی و سنگسابی ساب زدن (آغاز مرحله درخشان شدن) با لقمه های ویژه است که به پرداخت سنگ می پردازد و یا ساب هایی است که درخشان کنندگی را ایجاد می کند. در نتیجه مرحله آخر ساب ایتالیایی است که از این ساب برای براق کنندگی زیاد و شفافیت هر چه بیشتر سنگ بکار برده می شود.

انواع سیستم کفسابی و سنگسابی

در مجموع دستگاه کفسابی و سنگسابی در ۳ طبقه دسته بندی می شوند که در زیر به شرح آنها خواهیم پرداخت:

•دستگاه ساب دستی

این سیستم به شیوه دستی کار می کند و مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم در قیاس با دیگر سیستم ها و ابزار آلات، اندازه کوچکتری دارد بدین علت جای کمتری را اشغال می کند. جهت صاف و هم سطح کردن پستی و بلندی های آن را بکار می برند.

اندازه این سیستم به کفساب توانایی حرکت بیشتری می دهد تا بتواند گوشه، کنار حتی دیگر نواحی غیر قابل دسترس را با دقت هر چه تمامتر کفسابی نماید.

•دستگاه ساب walk-behind

این مدل یکی از رایج ترین نوع سیستم ها می باشد که برای محیط های بزرگ طرح ریزی شده است. این سیستم می تواند هرگونه رنگ، چسب، اپوکسی را از روی هر سطحی با قدرت بالایی نابود کند. این سیستم را در آپارتمان های مسکونی، تجاری و … برای امور کفسابی بکار می برند. این سیستم با برق یک فاز یا ۳ فاز کار می کند.

•دستگاه کفسابی RIDE-ON

این مدل بیشترین کارایی را در مراکز فروش دارد. جهت بکارگیری از این ماشین شخص روی سیستم می نشیند و به وسیله فرمان آن را تنظیم می کند. این دستگاه را جهت لایه برداری سطح کف در مجتمع های تجاری، فروشگاه ها، نمایشگاه ها و نواحی صنعتی بکار می برند. به وسیله این سیستم می توانید سطوح را درخشان، صاف و مسطح کرد.

در صورتی که نیازمند خدمات کفسابی و سنگسابی می باشد جهت استعلام قیمت و مشاهده نمونه کارها باید با مشاورین و کارشناسان شرکت پارسیان راپل در ارتباط باشید. شرکت ما یکی از بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات کفسابی، نماشویی ساختمان و همچنین پیچ و رولپلاک نما در ایران می باشد.

جهت دریافت مشاوره دریافت و استعلام قیمت کفسابی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

09377517337

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *