پیچ رولپلاک نمای سنگی با طناب | پارسیان راپل

پیچ رولپلاک نمای سنگی

پیچ رولپلاک نمای سنگی یکی از خدمات تخصصی شرکت ارتفاع کاران پارسیان راپل می‌باشد؛ پیچ رولپلاک نمای سنگی همان‌طور که از نامش پیداست به مقاوم سازی و مستحکم سازی سنگ‌های در حال ریزش از نمای ساختمان گفته می‌شود که، در زبان عامیانه به اسکوپ کردن سنگ‌های نمای ساختمان با استفاده از پیچ و رولپلاک گفته می‌شود.

پیچ رولپلاک نمای سنگی امروز با استفاده از روش‌ها و ابزارهای مختلفی انجام می‌شود که در این نوشته قصد داریم به نقد و برسی و معرفی بهترین روش های اجرای پیچ و رولپلاک نمای سنگی بپردازیم.

پیچ رولپلاک نمای سنگی چگونه انجام می‌شود؟

پیچ رولپلاک نمای سنگی امروزه با استفاده از پیچ های گالوانیزه و رولپلاک‌های دندونه‌دار مخصوص اسپوک سنگ نمای ساختمان انجام می‌شود. یکی از سوالاتی که اکثر مشتریان ما پرس و جو می‌کنند این است که پیچ رولپلاک نمای سنگی چگونه و با استفاده از چه ابزاری استفاده می‌شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم پیچ و رولپلاک نمای ساختمان سنگی همانند هر ساختمان دیگری با استفاده از ابزار راپل یا همان طناب اجرا می‌شود.

پیچ رولپلاک نمای سنگی با طناب یکی از مدرن ترین روش‌های دسترسی به نمای ساختمان به جهت پیچ و رولپلاک نما می‌باشد. در حال حاضر این روش بیشترین سطح ایمنی و کمترین هزینه را برای ساختمان‌های نیاز به تعمییر دارد.

روشی که برای پیچ و رولپلاک نمای سنگی اشاره کردیم یکی از بهترین روش‌های پیچ و رولپلاک نما بود؛ همان‌طور که در اول پاراگراف به این موضوع اشاره شد روش‌های مختلفی برای پیچ رولپلاک نمای سنگی وجود دارد که آن روش‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:

  1. پیچ رولپلاک نمای سنگی با بستن داربست
  2. استفاده از جرثقیل سبد دار
  3. پیچ رولپلاک نمای ساختمان سنگی با بستن کلایمر
  4. استفاده از بالابر‌های هیدرولیکی
  5. استفاده از چهارپایه‌های چرخ‌دار با ارتفاع بالا

مواردی که ذکر کردیم از جمله روش‌های پیچ رولپلاک نمای سنگی می‌باشد که، در حال حاضر اجرا و انجام می‌شود. با توجه به روش‌ها و متریالی که ذکر کردیم بهترین روش برای پیچ رولپلاک نمای سنگی استفاده از روش راپل و بهترین متریال استفاده از پیچ گالوانیزه با رولپلاک‌های دندونه‌دار، مخصوص اسکوپ نمای ساختمان می‌باشد.

پیچ رولپلاک نمای سنگی | پارسیان راپل
پیچ رولپلاک نمای سنگی با طناب

قیمت پیچ و رولپلاک نمای سنگی

قیمت پیچ رولپلاک نمای سنگی یکی از مهم ترین مسائل در تصمیم گیری برای پیچ کردن سنگ نمای ساختمان می‌باشد که، در اکثر ساختمان‌ها باید مطرح شده و سپس اقدام به تصمیم گیری شود؛ از این رو قصد داریم در این بخش از نوشته به نحوه محاسبه قیمت پیچ و رولپلاک نمای سنگی بپردازیم تا شما کارفرمایان عزیز را راهنمایی کرده باشیم.

برای محاسبه هزینه پیچ رولپلاک نمای ساختمان سنگی از دو روش استفاده می‌شود؛ روش اول محاسبه قیمت اجرای خدمات بصورت چکی یا همان کنتراتی، روش دوم محاسبه قیمت بصورت پیچی.

  • در روش اول نمای ساختمان شما بصورت کامل پیچ و رولپلاک شده و دستمزد اجرای خدمات پیچ رولپلاک نمای سنگی بصورت کنترات یا چکی قبل از انجام کار توافق شه و سپس فرآیند اجرا آغاز می‌شود.
  • در روش دوم هزینه یا همان دستمزد اجرای خدمات بصورت پیچی محاسبه شده و در انتهای پروژه با توجه به تعداد پیچی که برای مقاوم سازی سنگ‌های نمای ساختمان استفاده شده مشخص می‌شود. برای مثال در این روش برای نصب هر پیچ توافق می‌شود که مبلغ 10.000 تومان دریافت شود و در انتهای پروژه اگر تعداد 2000 عدد پیچ در نمای ساختمان نصب شده باشد؛ مبلغ 10.000 تومان × 2000 عدد پیچ مصرف شده می‌شود و مبلغ نهایی پروژه مشخص می‌شود.

روش‌هایی که ذکر شد هر کدام در پروژه‌های مختلفی با توجه به وضعیت فعلی نمای ساختمان‌ها کاربرد دارد؛ در صورتی که قصد پیچ کردن نمای سنگی ساختمان خود را دارید جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت می‌توانید با مشاورین و کارشناسان شرکت ما در ارتباط باشید.

پیچ رولپلاک نمای سنگی | پارسیان راپل
قیمت پیچ رولپلاک نمای سنگی

جمع بندی

پیچ رولپلاک نمای سنگی یکی از الزامات ضروری و لازم برای هر ساختمانی که نمای آن از سنگ ساخته شده می‌باشد. در این نوشته به معرفی بهترین روش پیچ رولپلاک نمای سنگی و نحوه محاسبه قیمت پیچ رولپلاک نمای ساختمان سنگی پرداختیم؛ و با توجه به اطلاعات ارائه شده متوجه شدیم که بهترین روش برای اجرای این خدمات روش راپل کاری یا همان کار با طناب می‌باشد.

در صورتی که قصد اسکوپ کردن یا مقاوم سازی سنگ‌های نمای ساختمان خود را دارید حتما به این موضوع توجه کنید که، در زمان اجرای پیچ رولپلاک نمای سنگی از پیچ های گالوانیزه و رولپلاک‌های دندانه‌دار مخصوص اسکوپ سنگ نمای ساختمان استفاده شود و پس از مقاوم سازی سنگ‌ها سطوح اسکوپ شده با استفاده از بتونه پوشش داده شود.

در نهایت برای اجرای خدمات پیچ رولپلاک نمای سنگی می‌توانید این خدمات را به شرکت ما بسپارید؛ تا این خدمات را با بهترین قیمت ممکن و بصورت کاملا تضمینی در کمترین زمان برای شما کارفرمایان عزیز انجام دهیم. شرکت ما با نام ارتفاع کاران پارسیان راپل یکی از قدیمی‌ترین و بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان سنگی می‌باشد و تخصص ویژه‌ای در این زمینه دارد.

مشاورین و کارشناسان شرکت ما جهت ارائه مشاوره به شما مشتریان عزیز بصورت 24 ساعته و همه روزه آماده پاسخگویی و بازدید از نمای ساختمان شما می‌باشند. جهت دریافت مشاوره از ما همین حالا با شماره تماس درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

تلفن تماس مشاورین شرکت 09351751305

سوالات متداول

روش‌های متعددی برای پیچ رولپلاک نمای سنگی وجود دارد که شامل استفاده از روش راپل با طناب، بستن داربست، کلایمر و… می‌شود.
قیمت پیچ و رولپلاک نمای سنگی معمولاً بر اساس دو روش محاسبه می‌شود؛ روش کنتراتی که قیمت به صورت کلی و قبل از شروع کار توافق می‌شود، و روش پیچی که در آن قیمت بر اساس تعداد پیچ‌های استفاده شده در پروژه محاسبه می‌شود.
پیچ رولپلاک نمای سنگی معمولاً با استفاده از پیچ‌های گالوانیزه و رولپلاک‌های دندونه دار مخصوص اسپوک سنگ نمای ساختمان انجام می‌شود، و این عملیات معمولاً با استفاده از روش راپل یا طناب انجام می‌شود.
هر یک از روش‌های اجرای پیچ رولپلاک نمای سنگی ویژگی‌ها و مزایا و معایب خود را دارند، اما به طور کلی استفاده از روش راپل با طناب به عنوان یکی از مدرن‌ترین روش‌ها و با در نظر گرفتن ایمنی و کمترین هزینه، به عنوان روشی مطلوب برای اجرای پیچ رولپلاک نمای سنگی محسوب می‌شود.

2 نظر در “پیچ رولپلاک نمای سنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *