imagge

نماشویی

نماشویی یکی از خدمات تخصصی شرکت ارتفاع کاران پارسیان راپل می‌باشد. نماشویی همان طور که از نامش پیداست اشاره بر شستشوی نمای ساختمان دارد. نماشویی ساختمان شامل مجموعه اقدامات و روش هایی می باشد که، توسط متخصصین شستشوی نمای ساختمان بر سطح نما اجرا می شود تا موجب از بین رفتن جرم ها و آلودگی ها از سطح نما شود.

زمانی که جرم ها و آلودگی ها از سطح نمای ساختمان پاکسازی و تمیز می شوند نمای ساختمان شما مانند روز اول تمیز و درخشنده می شود و به نوعی با اجرای نماشویی ساختمان نما بازسازی شده و ساختمان شما نو می شود.

نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان روش هایی بسیاری وجود دارد که امروز در حال اجرا و مورد استفاده می باشد. به طور کلی نماشویی ساختمان را می توان به چند روش مختلف اجرا کرد که آن روش ها شامل روش هایی مانند:

 • نماشویی ساختمان با طناب و بدون نیاز به داربست (راپل)
 • نماشویی ساختمان با داربست
 • نماشویی ساختمان با بالابر های کلایمر
 • نماشویی ساختمان با جرثقیل های سبد دار
 • نماشویی ساختمان با بالابر های هیدرولیکی

برای شستشوی نمای ساختمان از تمامی پنج روشی که در بالا به آنها اشاره شد استفاده می شود. حال در ادامه مطالب به معرفی و میزایا و معایب هر کدام از روش ها خواهیم پرداخت.

نماشویی ساختمان
نماشویی ساختمان با راپل

دلایل نماشویی ساختمان

همان طور که میدانید یکی از مهم ترین دلایلی که نماشویی یا شستشوی نمای ساختمان انجام می شود از بین بردن آلودگی ها و جرم هایی می باشد که طی سالیان اخیر در سطح نمای ساختمان  نشسته است.

دلایل مختلفی برای نماشویی ساختمان می باشد مثلا بازسازی و نو سازی نمای ساختمان های قدیمی و یا شستشوی نما با هدف جلوگیری از فرسوده شدن سنگ نما و عدم نفوذ آلودگی ها بر سطوح داخلی سنگ نما و…

قیمت نماشویی

قیمت نماشویی همانند سایر خدمات دیگر برای تمامی کارفرماها مهم بوده و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این بخش از نوشته قصد داریم به توصیف هر آنچه که باید درباره قیمت نماشویی ساختمان بدانید اطلاعات کاملی را ارائه نماییم تا شما را در تصمیم گیری برای اجرای خدمات نماشویی ساختمان کمک کرده باشیم.

فاکتور های بسیاری برای تعیین قیمت نماشویی وجود دارد که تمامی فاکتور ها بستگی به موقعیت و وضعیت فعلی ساختمان شما دارد که باید توسط کارشناسان برسی و تعیین قیمت شود. در ادامه مطالب تمامی عوامل و فاکتور های مهم در تعیین قیمت را معرفی خواهیم کرد که شامل:

 1. تعیین قیمت نماشویی ساختمان با توجه به متراژ و ابعاد نمای ساختمان. به طور معمول هر چه متراژ نمای ساختمان شما بیشتر باشد قیمت اجرای کار کمتر خواهد شد.
 2. تعیین قیمت با توجه به میزان آلودگی نمای ساختمان. اگر نمای ساختمان شما نسبتا تمیز باشد قیمت اجرا بسیار کمتر از نماهایی که دارای آلودگی بسیاری می باشد خواهد بود. زیرا در نمایی که میزان آلودگی زیاد می باشد، جرم ها به خورد سطوح نما نفوذ کرده و نیازمند مواد و زمان بیشتری برای پاکسازی نما می باشد.
 3. تعیین قیمت با توجه به موقعیت جغرافیایی ساختمان. یکی از عواملی که در تعیین نرخ موثر می باشد موقعیت جغرافیایی یا لوکیشن محل زندگی شما می باشد. برای مثال قیمت نماشویی در تهران کمتر از سایر استان های دیگر می باشد. زیرا اکثریت شرکت های خدماتی کار در ارتفاع و شستشوی نما مانند شرکت پارسیان راپل در استان تهران می باشد.
نماشویی
نماشویی ساختمان شیشه ای

نماشویی با طناب

نماشویی با طناب یا راپل یکی از بهترین و کم هزینه ترین و امن ترین روش هایی می باشد که برای پاکسازی نمای ساختمان استفاده می شود. در روش راپل هیچ نیازی به بستن داربست یا کلایمر نمی باشد زیرا در این روش فرآیند اجرای پروژه با استفاده از طناب های راپل کاری انجام می شود.

نماشویی ساختمان با طناب یکی از اقداماتی می باشد که راپل کاران با دسترسی طناب انجام می دهند و به دلیل این که در فرآینده شستشوی نمای ساختمان هیچ نیازی به بستن داربست و یا اجاره کلایمر نمی باشد هزینه شستن نمای ساختمان کمتر می شود.

اگر قصد شستشوی نمای ساختمان خود را دارید روش شستشوی نما با طناب را حتما پیشنهاد می کنیم زیرا این روش هم هزینه کمتری نسبت به سایر روش ها دارد و هم ایمنی بسیار بالایی.

نماشویی با طناب
نماشویی با طناب

نماشویی ساختمان در تهران

نماشویی ساختمان در تهران یکی از خدمات بسیار پر تقاضا می باشد که هر ساختمانی نیازمند آن می باشد؛ زیرا استان تهران به دلیل حجم جمعیت بالا و رفت آمدی که در سطح شهر دارد باعث آلودگی ها و تولید بیش از حد دوده شده. و از این رو نشست دود ها بر سطوح ساختمان و همچنین باراش باران های اسیدی و ترکیب گرد و خاک های موجب در سطوح نمای ساختمان با باراش ها موجب شده تا ساختمان ها آلوده و کثیف شوند.

از این رو با توجه به توصیفات بند قبلی، به همین دلیل نماشویی در تهران بسیار مورد استفاده قرار گرفته و درخواست و تقاضا نماشویی ساختمان در تهران بسیار زیاد شده.

امروزه شرکت های نماشویی بسیاری وجود دارد که این خدمات را انجام میدهند. اما موضوعی که باید به آن توجه کرد این است که کدام شرکت بهترین کیفیت را در اجرای کار دارد. این موضوع بسیار مهم می باشد و باید به نمونه کار ها و تجربه افرادی که این خدمات را انجام میدهند توجه کرد.

شرکت نماشویی پارسیان راپل بیش از دو دهه می باشد که این خدمات را به مشتریان گرامی در استان تهران و سایر نقاط کشور انجام میدهد و بیش از هزاران پروژه موفق شستشوی نمای ساختمان با رضایت کامل مشتریان داشته و همیشه در تلاش بوده رضایت مشتریان خود را جلب کند.

اگر محل زندگی شما در استان تهران می باشد با کارشناسان تیم ما تماس حاصل فرمایید تا مشاوره های لازم در بابت نماشویی تهران را انجام دهند.

نماشویی ساختمان در تهران | پارسیان راپل
نماشویی ساختمان در تهران

نماشویی نمای کامپوزیت

امروزه در سطح شهر نمای بسیاری از ساختمان ها از کامپوزیت ساخته شده که پس از گذشت زمان با آلوده شدن آنها و بارش باران های اسیدی جرم ها به خورد سطوح نفوذ کرده و یا با تابش بیش از حد نور خورشید سطوح کامپوزیتی نمای ساختمان ها حالت افتاب سوختگی گرفته و به نوعی شفافیت و براقیت خود را از دست دانده اند.

اگر نمای ساختمان شما کامپوزیتی می باشد و طی سالیان اخیر آلوده شده تنها راه از بین بردن جرم ها و آلودگی ها نماشویی نمای کامپوزیت می باشد. که باید در مرحله اول به صورت واتر جب و با دستگاه فشار قوی نمای ساختمان شستشو شود و سپس تمامی قسمت ها به صورت دستی همراه با ابر و تی و مواد شوینده شستشو شود تا تمامی جرم ها و الودگی ها تا حد ممکن از بین بروند.

نماشویی در تهران
نماشویی ساختمان در تهران

نماشویی با داربست

اگر نمای ساختمان شما در حال حاضر داربست دارد و قصد شستشوی نمای ساختمان خود را دارید پرسنل تیم پارسیان راپل خدمات شستشوی نمای ساختمان شما را با داربست انجام می دهند. اما اگر نمای ساختمان شما در حال حاضر داربست ندارد نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای نصب داربست ندارید زیرا اعضای تیم ما این خدمات را بدون نیاز به داربست انجام می دهند. و پیشنهاد ما شستشوی نمای با طناب می باشد تا هیچ هزینه اضافه دیگری برای شستشو نما پرداخت ننمایید.

نماشویی با جرثقیل های سبددار

شستن نما با جرثقیل های سبد دار یکی دیگر از روش های شسشتوی نما می باشد. در بعضی از مواقع به خاطر دلایلی مختلف یا وجود مانع هایی در فرآیند انجام کار برای اجرای کار جرثقیل مورد استفاده قرار میگیرد. در این روش هزینه نماشویی باید بین طرفین برسی و تفاوق شود سپس از افرادی که جرثقیل دارند استعلام قیمت شود و پس از توافق بین طرفین و هماهنگی تاریخ و زمان فرایند شستشوی نما انجام شود.

نماشویی با جرثقیل سبد دار
نماشویی ساختمان با بالابر سبد دار

نماشویی ارزان

نماشویی ارزان بستگی به جنس و نوع نمای ساختمان شما دارد! اگر نمای ساختمان شما نیاز به استفاده از موادهایی همچون سیلیس یا دیسکیلر نداشته باشد هزینه نماشویی ارزان خواهد شد. برای این که بدانید نماشویی ساختمان شما ارزان می باشد یا خیر باید با مشاورین و کارشناسان شرکت ما در ارتباط باشید تا با برسی های اولیه از نمای ساختمان شما توضیحات لازم را خدمت شما ارائه دهند.

شرک پارسیان راپل تضمین میکند که نماشویی ساختمان را با بهترین کیفیت و قیمت ممکن انجام می دهند. شرکت پارسیان راپل بیش از بیست سال است که خدمات شستشوی نمای ساختمان را برای کاربران ارائه می دهند. تمامی شرکت ما به صورت تخصصی و دوره دیده می باشند و خدمات نماشویی ارزان را با جلب رضایت مشتریان انجام می دهند.

نماشویی با بالابر های هیدرولیکی

یکی دیگر از روش های نما شویی استفاده از بالابر های هیدرولیکی در فرآیند اجرای شستشوی نمای ساختمان می باشد. قیمت نماشویی ساختمان در روش شستشوی نما با بالابر های هیدرولیکی مقدار متفاوت می باشد. زیرا باید هزینه اجاره بالابر بین طرفین یعنی شرکت و مشتریان توافق شود سپس نرخ اجرای کار مشخص بشود.

در بعضی از مواقع به دلایل مختلف با توجه به وضعیت فعلی نمای ساختمان پیش می آید که شستشو نما را نمی توان با طناب یا داربست انجام داد و ناچار به استفاده از بالابر های هیدرولیکی می باشم که معمولا برای ساختمان های کم ارتفاع پیش می آید. شرکت پارسیان راپل شستشوی نما با بالابر های هیدرولیکی را با بهترین کیفیت و قیمت ممکن به صورت تضمینی برای شما مشتریان عزیز انجام می دهد. جهت دریافت مشاوره با کارشناسان تیم ما تماس حاصل فرمایید.

نماشویی ساختمان
نماشویی با بالابر هیدرولیکی

کارهای لازم قبل از انجام نماشویی

به طور کلی قبل از اجرای شستشوی نمای ساختمان کارهایی لازم می باشد که باید انجام دهید. مثلاً حتما چک کنید که تمامی پنجره های ساختمان بسته باشند. و پشت پجره‌های خانه خود را با دستمال بپوشانید تا به اثر فشار بالای دستگاه، آب به داخل خانه شما نفوذ نکند.
اگر نمای ساختمان شما مدرن و دارای نورپردازی می باشد و در نمای  ساختمان خود از چراغ های نورپردازی استفاده شده چراغ ها حتما را خاموش کنید.

حتما از محکم بودن سنگ های نمای ساختمان خود اطمینان حاصل نمایید تا در فرایند اجرای نماشویی ساختمان سنگی از نمای ساختمان ریزش نکند تا اتفاقی رخ بدهد. البته اعضای پرسنل پارسیان راپل به کلیه موارد توجه خواهند کرد.

با تمامی اعضای ساختمان خود هماهنگی های لازمه را قبل از اجرای شستن نما انجام دهید و موارد ذکر شده را به کلیه اعضای ساختمان خود اطلاع بدهید. تمامی موارد ذکر شده به جهت بالا بردن سطح ایمنی و کیفیت انجام کار می باشد پس بهتر است به تمامی موارد توجه گردد تا فرآیند شستشو با بهترین کیفیت و همچنین بدون وجود مشکلی انجام شود.

نماشویی ساختمان با طناب
نماشویی با واترجت

نماشویی ساختمان آجری

نمای ساختمان های آجری به دلیل سفت و سخت بودن آجر و قدیمی بودن آنها نیازمند شستشوی نما به صورت سند بلاست می باشد و کل سطوح نمای ساختمان باید با مواد سیلیس شستشو شود تا جرم های موجود در سطح نما از بین بروند.

اگر نمای ساختمان شما اجری می باشد حتما اقدام به نماشویی آجر کنید. زیرا با گذشت زمان نمای ساختمان شما از بین خواهد رفت. زمانی که نمای ساختمان شما دارای جرم باشد به دلیل بارش های اسیدی جرم ها به خورد نمای ساختمان شما نفوذ خواهد کرد و یا اگر نمای ساختمان شما افتاب خور زیادی دارد آجر های نمای ساختمان شما به اثر گرما افتاب سوخته خواهد شد و جرم ها از نما به راحتی از بین نخواهند رفت.

قیمت نماشویی آجر چقدر می باشد؟

قیمت شستشوی نمای آجری به دلیل سفت و سخت بودن سطوح و از بین رفتن جرم ها به سختی نیازمند استفاده مواد زیادی می باشد از این رو قیمت شستشو برای نمای آجری مقدار هزینه بر خواهد بود. البته قیمت اصلی بستگی به تمیزی یا کثیفی نمای ساختمان شما دارد.

حداقل قیمت برای نماشویی ساختمان آجری از متری 10 هزار تومان و حداکثر قیمت متری 50 هزار تومان می باشد که با توجه به وضعیت فعلی نمای ساختمان شماو همچنین میزان مواد مصرفی برای نمای ساختمان مشخص می شود.

جهت دریافت مشاوره دریافت و استعلام قیمت نماشویی آجر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نماشویی شیشه

نماهای شیشه ای به دلیل جذابیت بسیار بالایی که دارند یکی از پر استفاده ترین متریال در صعنت ساختمان سازی می باشند. نماهای شیشه ای به دلیل این که سطوح شیشه ای زود تر از سایر متریال دیگر کثیف می شوند باید در بازه های زمانی مشخص شستشو و نماشویی شوند.

نماشویی شیشه بصورت راپل کاری و با استفاده از واترجت و ابر و طی شستشو می شوند. اصول نماشویی شیشه ساختمان به این صورت است که در مرحله اول باید کل شیشه های نمای ساختمان با استفاده از واترجت شستشو داده شود؛ سپس پس از شستشوی نمای شیشه ای با واترجت در مرحله دوم نما بصورت دستی با ابر و طی و مواد شوینده شستشو داده شود.

به طور کلی نماشویی شیشه برای نمای ساختمان های شیشه ای باید هر سه ماه یا شش ماه یکبار انجام شود. انجام مکرر این کار در نمای ساختمان هم موجب تمیز بودن نمای ساختمان شما می شود و هم از خراب شدن سطوح شیشه ها از جمله از بین رفتن لعاب سطح شیشه های جلوگیری می‌کند.

شما با انجام نماشویی شیشه در بازه های زمانی مشخص از کدر و مات شدن سطح شیشه های نمای ساختمان خود جلوگیری می‌کنید و سطح نمای ساختمان شما مثل روز اول که نمای ساختمان ساخته شده است تمیز و شفاف می ماند.

نماشویی شیشه با راپل | شرکت نماشویی پارسیان راپل
نماشویی شیشه

نماشویی با راپل

نماشویی با راپل همان روش نماشویی با طناب می باشد که بدون نیاز به بستن داربست از این روش به عنوان دسترسی به نمای ساختمان استفاده می شود. نماشویی با راپل به دلیل نحوه اجرای کاری که دارد به سریع ترین روش جرم زدایی و نظاقت نمای ساختمان معروف است.

در زمان اجرای نماشویی با راپل یک نیروی متخصص کار در ارتفاع از بالای پشت بام با استفاده از طناب های مخصوص کار در ارتفاع به پایین ساختمان شما فرود می آید و در حین فرود از نما با استفاده از ابزارهای مخصوص در فاصله های مشخص استوپ کرده و نمای ساختمان را شستشو می دهد.

نماشویی با راپل به دلیل فشار بسیار بالای دستگاه نماشویی، نیازمند تجربه و تخصص بسیار بالایی می باشد. برای این که یک نیروی کار در ارتفاع بتواند خدمات نماشویی ساختمان با راپل را انجام دهد حداقل باید دارای چند سال ثابقه کار باشد تا در شرایط های مختلف در نمای ساختمان بتواند تعادل خود را حفظ کند.

در صورتی که برای اجرای خدمات نماشویی با راپل به دنبال یک شرکت کاربلد و معتبر هستید شرکت ارتفاع کاران پارسیان راپل یکی از بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات نماشویی و پیچ و رولپلاک نما با راپل می باشد. جهت دریافت مشاوره برای اجرای خدمات نماشویی با راپل با مشاورین و کارشناسان شرکت ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس مشاورین شرکت: ۰۹۳۷۷۵۱۷۳۳۷

7 نظر در “نماشویی

  • پارسیان راپل
   پارسیان راپل می گوید :

   سلام قیمت ها با توجه به جنس نمای شما و با توجه به روش نماشویی ساختمان محاسبه می شوند. جهت استعلام قیمت با ما تماس حاصل فرمایید.

 1. Avatar
  رامین جمشیدی می گوید :

  با سلام ممنونم از تیم نماشویی ساختمانتون راضی بودم از کیفیت کار

  • پارسیان راپل
   پارسیان راپل می گوید :

   با سلام جناب جمشیدی خیلی ممنون از شما بابت ارسال نظرتون.
   انجام وضیفه بوده خوشحالم که کار انجام شده موجب رضایت شما شده.

 2. Avatar
  محمد شمس می گوید :

  با سلام وقت به خیر قیمت نماشویی ساختمان در استان مازندران چقدر می باشد…؟
  آیا خدمات نماشویی در مازندران انجام می دهید یا خیر…؟

  • پارسیان راپل
   پارسیان راپل می گوید :

   با سلام وقت شما ام به خیر جناب شمس
   لطفا جهت استعلام قیمت نماشویی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات و مشاوره های لازم مربوط به نماشویی ساختمان را انجام دهند.
   بله خدمات نماشویی در مازندذان هم انجام می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *